logo

Úspěšné a progresivní firmy získají ocenění

Vyhlášení soutěže Inovační firma roku Zlínského kraje se koná 8. června

ZLÍN (1. června 2016) – Odvážné firmy, které se nebojí novinek, jsou otevřené kreativním nápadům a podporují technické dovednosti svých zaměstnanců, získají tradiční ocenění Inovační firma Zlínského kraje. „Slavnostní vyhlášení soutěže se uskuteční ve středu 8. června od 19.00, tentokrát v Kongresovém a kulturním centru Otrokovická Beseda,“ uvedla ředitelka Technologického inovačního centra Daniela Sobieská. Projekt si klade za cíl zviditelnit úspěšné a progresivní společnosti z regionu.

V soutěži Inovační firma Zlínského kraje bude udělena jedna hlavní cena a dvě čestná uznání. Vyhlašovatelem již pátého ročníku soutěže je tradičně Zlínský kraj, organizátorem pak Technologické inovační centrum. Ocenění přinese účastníkům publicitu podpořenou hejtmanstvím, zvýší jejich image a pomůže najít i nové zákazníky. Do soutěže se mohly opět přihlásit i zájmová podnikatelská sdružení, realizující konkrétní inovační aktivity.

Přihlášky bylo možné zasílat téměř do poloviny května. Následně je posuzoval tým odborníků, v němž jsou například akademičtí pracovníci či zástupci podnikatelské sféry. Největší důraz kladou na přidanou hodnotu inovací. Důležitým kritériem je i to, jak zavedení technologie či nabídka produktu ovlivnila konkurenceschopnost firmy.

Historie soutěže

Pilotní ročník soutěže se konal v roce 2009 a zvítězila firma 5M, s.r.o., která v Kunovicích vyrábí lepidla a kompozitní a sendvičové materiály. Další kolo proběhlo v roce 2010, zaregistrovalo se 16 firem a zvítězila vizovická společnost Koma Modular Construction, s.r.o., která porotu zaujala inovacemi v oblasti nízkoenergetických modulárních staveb. Dále už byla soutěž vyhlašována ve dvouletých intervalech. V následujícím ročníku už bylo v soutěži zaregistrovaných přes 20 firem

a v dalším více než 30. V třetím ročníku si pak prvenství připsala Česká zbrojovka, a.s., která patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v regionu.

V minulém ročníku zvítězila otrokovická firma Avex Steel Products s.r.o., která získala titul za vlastní vývoj a výrobu speciálních skladovacích palet a systému., čestná uznání si pak připsaly společnosti společnost Fatra, a.s. a Koma Modular s.r.o. Do užšího finále postoupily i firmy Satturn Holešov a Moravia Cans.

Technologické inovační centrum

Zlínský kraj pořádáním soutěže pověřil Technologického inovační centrum, s.r.o. Společnost byla založena Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a Zlínským krajem. Tyto dva subjekty, stejně jako nyní Technologické inovační centrum, hrají významnou roli při rozvoji a podpoře inovačního podnikání v regionu.

Ve Zlíně provozuje podnikatelský inkubátor a vědeckotechnický park. Podílí se na vzdělávacích aktivitách, spolu s partnery připravuje také soutěž Můj první milion, spolupracuje na projektu Inovační Vouchery Zlínského kraje a propaguje inovační podnikání v našem regionu.

Partneři soutěže

Strategickým partnerem je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, generálním partnerem Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje. Mediálními partnery jsou Mladá fronta DNES a HEXXA.CZ

Dalšími partnery jsou Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, Asociace inovačního podnikání ČR, Krajská hospodářská komora Zlínského kraje, Inovační infrastruktura Zlínského kraje a Česká spořitelna, a.s.

 

Kontakt

Mgr. Zuzana Drotárová, manažerka soutěže

Mob: 739 570 792

E-mail: drotarova@ticzlin.cz

Web: www.inovacnipodnikani.cz/soutez

obr2

loading